Prevence a léčba zubního kazu

Prevence a léčba zubního kazu

Prevence a léčba zubního kazu

Bez nadsázky je možné tvrdit, že zubní kaz je začátkem všech problémů se zuby. Právě zubní kaz začíná poškozovat tvrdé zubní tkáně v důsledku demineralizace, což může vést ke ztrátě zubu. Ani správná domácí péče není vždy schopna ochránit před tímto onemocněním.
Nejprve je nutné vědět, že zubní kaz má několik fází:

Prevence a léčba zubního kazu

Počáteční fáze (stadium skvrny) není viditelná pouhým okem, proto se jen málokdo během této fáze obrátí na lékaře, ačkoli právě během této fáze vývoje zubního kazu může být onemocnění vyléčeno provedením nenákladného remineralizačního postupu, protože zubní sklovina není poničena a může být nasycena ionty fosforu, vápníku a fluoru, díky čemu se zcela regeneruje.

Proč není možné odkládat léčbu zubního kazu?

Protože každá nová fáze onemocnění bude vyžadovat složitější léčbu a další finanční náklady. Využijte příležitosti k vyléčení zubního kazu na počáteční etapě!

Následné etapy – povrchový kaz, střední a hluboký zubní kaz, již vyžadují provedení několika lékařských procedur, včetně vrtání a plombování, protože během těchto fází onemocnění se poničení skloviny a dentinu (mineralizovaná zubní tkáň pod sklovinou) stává nevratným.

Bohužel nepřemýšlíme o tom, že každý týden kaz postihuje stále větší a větší část zubu, dostává se do hloubky, a často se obracíme k lékaři až tehdy, když už nemůžeme trpět vzniklou bolest zubů.

Na klinice Andel Dent jsou k léčbě zubního kazu používány moderní techniky a unikátní zařízení, díky čemuž léčení probíhá bezbolestně a co nejpohodlněji.

Léčíme všechna stádia zubního kazu a garantujeme, že vaše zuby zůstanou po dlouhou dobu silné a zdravé. Na desetiny milimetru přesná práce našich stomatologů umožňuje udržet základ zubu i při jeho hlubokém poškození. Veškerá odvrtaná místa jsou následně vyplněna moderními vysoce kvalitními materiály.

Mějte na paměti, že čím dříve bude zubní kaz diagnostikován, tím rychleji a bezbolestněji probíhá jeho léčba. Pokud již vidíte skvrny na zubech nebo vás trápí bolesti zubů, pak neváhejte a objednejte se na bezplatnou prohlídku našimi lékaři, čímž získáte kvalitní a efektivní léčbu se zárukou.