Keramické fazety

Keramické fazety

Výhody keramických zubních fazet

  • Zachovávají svojí prvotní barvu po celou dobu životnosti. Nezbarvuje je džus, víno, káva ani žádné jiné barvící nápoje.
  • Mají krásný lesk, jako v časopisech. Keramické fazety (Praha) jsou téměř zrcadlové.
  • Dlouhá životnost – 10-15 let. Kompozitní slouží 4-7 let.
  • Jejich fyzikální vlastnosti jsou podobné vlastnostem dentinu a skloviny, což zaručuje dokonalou biologickou kompatibilitu s člověkem.

Co je to estetická stomatologie?

Estetická stomatologie přichází jako náhrada léčení zubů. Prostředky pro stomatologickou péči se zdokonalují, proto stále méně lidí se obrací k zubaři s bolestí zubů. Naopak stále rostoucí popularitu mají služby, které pomáhají vytvořit dokonalý přirozený úsměv. Zubní fazety jsou jednou z nejoblíbenějších služeb estetické stomatologie v Praze, kterou klienti využívají.
Stojí za to dělat zubní fazety, pokud zuby jsou zdravé, ale jejich barva a tvar nejsou dokonalé?
Zdravé bílé rovné zuby jsou známkou úspěšného člověka. My doporučujeme zubní fazety každému, kdo má problémy se vzhledem zubů. Například tmavá barva skloviny, nelze je vybělit, četné plomby a opravy zubů, praskliny, odštípnuté kousky, otěry, diastemy, trémy (mezery mezi zuby). Keramické fazety snadno vyřeší kterýkoliv z těchto problémů a rozzáří váš úsměv.

Zubní keramické fazety

Musejí pacienti s křivými zuby před aplikací zubních fazet nosit rovnátka?

Před aplikací zubních fazet je vhodné křivé zuby vyrovnat. Není však proto nutné nosit rovnátka. Existují i jiné účinné ortodontické systémy a přístroje. Někteří pacienti kategoricky odmítají jakoukoliv ortodontickou léčbu. Existují případy, kdy se bez ní opravdu lze obejít, ačkoliv my tento přístup nepodporujeme. Neprovádíme estetickou obnovu zubů bez předchozí ortodontické léčby, pokud existují složitější vady chrupu.

Mohou se keramické zubní fazety odlepit?

Ne. Při použití kofferdamu (izolace zubů speciální latexovou clonou), kvalitních materiálů, lepidel a přísného dodržování všech fází přípravy lepidla se vaše zubní fazety nikdy neodlepí. Naše klinika poskytuje dodatečnou záruku na fazety, kromě té, která je ze zákona povinná.

Jak moc je potřeba zbrousit zuby před aplikací zubních fazet?

Existují případy, kdy zuby není potřeba brousit vůbec. Ale většinou je přeci jen třeba povrch zubů zbrousit na tloušťku fazety. Čím tenčí vrstva je ze zubu odstraněna, tím tenčí bude potřeba vyrábět fazety. Tloušťka ultratenkých fazet se pohybuje od 0,3 mm do 1 mm. Pří přípravě zubů a aplikaci zubních fazet používáme operační mikroskop, jehož 40-násobné zvětšení nám umožňuje provádět práci s chirurgickou přesností.

Můžou tak tenké fazety popraskat?

Zubní fazety jsou křehké pouze před jejich aplikací. Po přilepení vytvářejí monolitické spojení se zubní sklovinou, které si po desetiletí udržuje svou pevnost.
Kolik zubních fazet je třeba aplikovat?
To závisí od účelu a klinické situace každého pacienta. Standardem je 10-12 fazet na horní čelisti (viditelná oblast úsměvu). Odborníci v naší klinice provádějí práce s úplným překrytím všech 28 zubů a rekonstrukcí chrupu. Méně častá je aplikace 4-6 fazet na předních zubech, aby se změnil vzhled pacienta.

Mohu používat elektrický zubní kartáček pro čištění zubů s fazetami? Mohou se tím fazety odlepit?

Pro čištění zubů lze používat jakýkoliv zubní kartáček. Kvalitně vyrobené fazety lze čistit ultrazvukovými, elektrickými a mechanickými zubními kartáčky.

Jak často je potřeba fazety měnit? Jak dlouho vydrží?

Průměrná životnost zubních fazet je 10-20 let. Kvalitně provedené fazety však hravě vydrží mnohem déle.

Mohou být zubní fazety oslnivě bílé?

Vše závisí na přání klienta. My však nedoporučujeme výrazně světlé fazety, protože jsme přesvědčeni, že skutečnou estetikou jsou přirozeně bílé zuby.

Lze zubní fazety aplikovat, pokud jsou zuby s plombami?

Plomby jsou jedním z důvodů aplikace zubních fazet. Na rozdíl od kompozitních plomb, keramické fazety udržují stabilní lesk, barvu a tvar. Pokud jsou plomby fotopolymerové, je nutné nejprve provést kontrolu zubů z hlediska rizika zubního kazu a v případě potřeby staré plomby vyměnit.