Implantace zubů

Implantace zubů

Co jsou zubní implantáty?

Tenký titanový kolík s různou délkou a s různým závitem – to je implantát. Je kompletně „našroubován“ do kostní tkáně, nahoře je na něm upevněn abutment a pak korunka. Ve výsledku v ústech vedle narostlého zubu pevně „sedí“ jeho umělé dvojče. Dříve o tom nebylo možné ani snít.

Potíž je v tom, že je potřeba včas „namontovat“ implantáty zubní

Nechat si ho „našroubovat“ nebo posečkat? To druhé znamená odložit to na pozdější dobu. Nejčastěji právě tuto možnost neléčení si vybírají naši pacienti. Přicházejí na implantaci mnoho let po vytržení původního zubu. A to je jedna z největších chyb, a to jak z pohledu fyziologie, tak z hlediska finančních nákladů.

Implantace zubů

Kostní tkáň se v místě chybějícího zubu časem ztenčuje. A to znamená, že čím déle budete odkládat implantaci, tím větší je pravděpodobnost, že kost horní nebo spodní čelisti nebude dostatečně široká a vysoká, aby se do ní dal implantát pevně ukotvit.

Nedostatek objemu kostní tkáně není jediný nedostatek odložení implantace. V místech, kde chybí zuby, je pokožka prosedlá jako pružina ve staré posteli. Vypadáte starší, než jste. Dá se to napravit, stačí se rozhodnout a postoupit zákrok.

Pokud je kostní tkáň nedostačující pro titanové protézy, nabízíme 2 možnosti obnovy zubů:

  • Můstková protetika.
  • Kostní plastika s následující implantací.

V prvním případě je to méně efektivní, a ve druhém dražší (jak časově, tak finančně, či pokud jde o dobu úplného zahojení). Ale nikdo neříká, že je to nemožné.

Přijďte na vyšetření do Andel Dent – náš stomatolog posoudí stav vaší ústní dutiny a řekne vám, zda je implantace ve vašem případě možná bez předchozího zásahu nebo alternativních řešení.