Bělení zubů

Bělení zubů

Bílý úsměv dělá člověka sebevědomým a atraktivním pro ostatní. Ošklivé zuby často vytvářejí velké množství problémů a komplexů pro majitele, brání normální komunikaci s lidmi. Ve většině případů lze tuto situaci napravit. Pomůže tomu estetická stomatologie, bělení zubů – pojem, který zahrnuje různé metody, umožňující dělat náš úsměv bělejší.
Bělení zubů může probíhat v klinických podmínkách nebo doma. Zubní lékař zesvětluje zuby různými způsoby za použití speciálního zařízení (ultrazvuk, lasery) a chemických prostředků.
Pro domácí bělení se používají hotové systémy, které zahrnují speciální zařízení, vyrobené podle individuálních rozměrů a bělicí prostředky. Pro získání dobrého výsledku musíme provádět ošetření denně v průběhu 2-3 týdnů. V případě, že zubní sklovina změnila barvu v důsledku traumatu nebo odstranění nervu, může lékař doporučit vnitřní bělení, při kterém se účinná látka umisťuje uvnitř zubu po určitou dobu.

LASEROVÉ–KLINICKÉ BĚLENÍ ZUBŮ

Před tím, než začneme s laserovým bělením, musí být zuby vystavěny mechanickému čištění od zubního kamene a plaku, a poté můžeme začít proces bělení.
Procedura bělení zubů pomocí laseru na rozdíl např. od zubních lumineerů je založená na chemické reakci, ke které dochází po aplikaci speciálního bělení na zubní sklovinu a expozici laserovým paprskům. Bělení proniká uvnitř zubní skloviny, dosahuje dentiny a ničí pigment, který je příčinou ztmavnutí zubů.
Při vystavení laseru z bělícího gelu se uvolňuje mnoho atomů kyslíku, jenž bělí zubní sklovinu. Zubní sklovina a zubovina neobsahuje nervová zakončení proto je postup zcela bezbolestný. Bolestivé oblasti dásní a zubů jsou během ošetření uzavřené speciálním těsněním.
Během jednoho sezení lze osvětlit zuby na několik tónů a plný účinek lze dosáhnout po několika sezeních.